زندگی نامه (بیوگرافی) آریگو ساچی

ساچی تیمی با سبک بازی هجومی تشکلیل داد که در فوتبال سری A ایتالیا کمتر دیده شده بود. با فرانکو باره سی، کاپیتان و سازمان دهنده خط دفاع، پائولو مالدینی، مدافع کناری جوانی که رو به جلو بازی می کرد، مثلث هلندی فرانک ریکارد، رود گولیت و مارکو فان باستن توانست در همان سال ۱۹۸۸ قهرمانی باشگاه های دسته اول ایتالیا را برای هواداران میلان به ارمغان آورد. یک سال بعد قهرمان جام باشگاه های اروپا شده و سال بعد نیز موفق به دفاع از این عنوان شدند.
علاوه بر این ها، میلان با ساچی توانست در سال های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۰ به قهرمانی در جام باشگاه های جهان و نیز قهرمانی سوپرجام اروپا برسد. در این زمان از ساچی به عنوان مدرن ترین مربی ایتالیا تجلیل شد.
این موفقیت ها سبب شد تا ساچی در سال ۱۹۹۱ به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا معرفی شود، تیمی که در بحران قرار داشت و و نتوانسته بود به جام ملت های ۱۹۹۲ اروپا که در سوئد برگزار می شد، راه پیدا کند. ساچی با ستاره های میلان تیمی تهاجمی ساخت که البته به دلیل نبودن ستاره های هلندی در آن، تیمی که کاملا دلخواه او بود، شکل نگرفت. با این وجود ایتالیا با رهبری وی موفق شد به مسابقات جام جهانی سال ۱۹۹۴ در آمریکا صعود کند. اما این جام با یک نتیجه یاس آور آغاز شد.
ایتالیا در مقابل ایرلند با یک گل شکست خورد. این جام برای تیم ملی ایتالیا بسیار سخت و آزاردهنده بود، اما به لطف گل های روبرتو باجو و نیز شانس زیاد، توانستند تا فینال پیش بروند. در دیدار فینال که در مقابل برزیل انجام می شد، ایتالیا با همان شیوه قدیمی دفاعی به میدان آمد و بازی در وقت قانونی بدون گل مساوی به پایان رسید تا ضربات پنالتی تکلیف قهرمان را مسخص کند. در این جا بود که فرانکو باره سی و روبرتو باجو، ستاره ها و قهرمانان تیم، پنالتی خود را به هدر دادند تا تیم ملی برزیل برای چهارمین مرتبه جام قهرمانی جهان را به چنگ آورد.
دو سال بعد، در جام ملت های اروپای سال ۱۹۹۶، تیم ملی ایتالیا نه تنها با انجام بازی های نه چندان زیبا و جذاب، هوادارانش را مایوس کرد، بلکه این تیم در مرحله مقدماتی نیز از دور رقابت ها حذف شد.
بعد از این ناکامی، چزاره مالدینی جانشین آریگو ساچی شد و وی به مربیگری در سطح باشگاهی بازگشت. اما در تیم های آتلتیکو مادرید و آ. ث. پارما نتوانست موفقیت هایی را که قبلا با آ. ث. میلان به دست آورده بود، تکرار کند.
ساچی از ۲۱ دسامبر سال ۲۰۰۴ مدیر ورزشی باشگاه رئال مادرید شد. وی در ۶ دسامبر سال ۲۰۰۵ اعلام کرد که در پایان سال از دنیای فوتبال کناره گیری می کند.
● افتخارات به عنوان مربی
▪ با تیم ملی ایتالیا
▪ نایب قهرمان جهان در جام جهانی ۱۹۹۴
▪ با باشگاه آ. ث. میلان
▪ نایب قهرمان سری A: ۱۹۹۰، ۱۹۹۱
▪ قهرمان سری A : ۱۹۸۸
▪ قهرمان سوپرجام ایتالیا : ۱۹۸۸
▪ قهرمان جام باشگاه های اروپا : ۱۹۸۹، ۱۹۹۰
▪ قهرمان سوپرجام اروپا : ۱۹۸۹، ۱۹۹۰
▪ قهرمان باشگاه های جهان : ۱۹۸۹، ۱۹۹۰
● افتخارات شخصی به عنوان مربی
▪ برترین مربی سال فوتبال جهان : ۱۹۸۹

کسب درآمد از اینترنت بدون نیاز به سرمایه وتخصص

در ازای هر کلیک 100 ریال دریافت کنید

هفت راه متفاوت برای کسب درآمد از طریق اینترنت

درآمد ماهیانه 300 هزار تومان از اینترنت فقط با روزی یک ساعت کار

 

افزایش بازدید کنندگان سایت به طرز عجیب

افزایش ترافیک سایت و وبلاگ

کسب در آمد از طریق   دریافت اس ام اس 

با عضویت در این سیستم به ازای دریافت هر اس ام اس تبلیغاتی مبلغی دریافت کنید

برای عضویت و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

/ 0 نظر / 48 بازدید