زندگینامه: کوراسون آکینو (1933-2009)

کوراسون آکینو از دهه 80 رهبری مبارزات دموکراتیک بر ضد رژیم مارکوس را بر عهده داشت. او پس از سال ها مبارزه علاوه بر ساقط کردن ر‍ژیم دیکتاتوری در فیلیپین، دمکراسی را برای مردم کشورش به ارمغان آورد.

ارزش این دستاورد چنان بود که بعد از کناره‌گیری او از قدرت نیز ژنرا‌‌ل‌های فیلیپینی ترجیح دادند به جای مقابله با نظام دمکراتیک کشور، خود را نامزد انتخابات کنند وبه شیوه ای دمکراتیک به قدرت برسند.

 همین رویه سبب شد تا ژنرال فیدل رامو، رئیس ستاد ارتش در دولت آکینو، بعدها در مقابل تحرکات ارتش برای کودتا مقاومت کند و با مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک ژنرال دموکرات قدرت را به دست بگیرد.

از سوی دیگر آکینو در دوران حکومت خود مبارزه بی امانی را برای بازگرداندن اموال عمومی که به صورت ثروت شخصی خانواده‌ای مارکوس به خارج از کشور منتقل شده بود شروع کرد. این مبارزه سرانجام منجر به بازگرداندن میلیون ها دلا ر از موجودی حساب های شخصی مارکوس در خارج از کشور به دولت و ملت فیلیپین شد.

توانایی و قابلیت کوراسون آکینو در اداره امور کشور 56 میلیونی فیلیپین در آغاز مورد تردید بود، ولی با انتخاب شایسته‌ترین افراد برای دولتش این مشکل را آسان کرد.

او با تغییر قانون اساسی فیلیپین و دادن آزادی های بیشتری به مردم و تصفیه دستگاه دولت از عناصر فاسد گذشته به قسمتی از وعده های خود به مردم عمل کرد اما در راه حل مشکل اساسی مردم فیلیپین که مشکلا ت اقتصادی و فقر و بیکاری بود، توفیق زیادی به دست نیاورد.

آکینو در سال 1986 نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد و در پی آن به دریافت تعداد زیادی از جوایز به دلیل تلاشش جهت ارتقای دمکراسی و وضعیت حقوق بشر در فیلیپین نائل آمد.

او طی سال های گذشته به خاطر آنچه که وی اعمال تقلب در انتخابات و فساد مالی از سوی رئیس جمهور کلوریا ارویونامیده بود مبارزات تازه ای را علیه وی آغاز کرد، اما سرطان روده مهلت ادامه تلاش‌های تازه مبارزاتی را از وی گرفت.

به طوری که فرزند خانم آکینو روز اول آگوست 2009 خبر درگذشت مادرش بر اثر ایست قلبی را به رسانه‌های فیلیپین اعلام کرد.

کسب درآمد از اینترنت بدون نیاز به سرمایه وتخصص

در ازای هر کلیک 100 ریال دریافت کنید

هفت راه متفاوت برای کسب درآمد از طریق اینترنت

درآمد ماهیانه 300 هزار تومان از اینترنت فقط با روزی یک ساعت کار

 

افزایش بازدید کنندگان سایت به طرز عجیب

افزایش ترافیک سایت و وبلاگ

 

کسب در آمد از طریق دریافت اس ام اس

با عضویت در این سیستم به ازای دریافت هر اس ام اس تبلیغاتی مبلغی دریافت کنید

برای عضویت و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

/ 0 نظر / 7 بازدید