سیلوستر استالونه

نام اصلی

سیلوستر گاردنز استالونه

زمینه فعالیت

سینما

ملیت

آمریکایی

تولد

۶ ژوئیه ۱۹۴۶
نیویورک سیتی

پیشه

بازیگر ,کارگردان و تهیه کننده

سال‌های فعالیت

تاکنون-۱۹۷۰

همسر(ها)

ساشا چاک (۱۹۷۴-۱۹۸۵)
بریجیت نیلسون (۱۹۸۵-۱۹۸۷)
جنیفر فلیون (۱۹۹۷-تاکنون)

نام اصلی

سیلوستر گاردنز استالونه

زمینه فعالیت

سینما

ملیت

آمریکایی

تولد

۶ ژوئیه ۱۹۴۶
نیویورک سیتی

پیشه

بازیگر ,کارگردان و تهیه کننده

سال‌های فعالیت

تاکنون-۱۹۷۰

همسر(ها)

ساشا چاک (۱۹۷۴-۱۹۸۵)
بریجیت نیلسون (۱۹۸۵-۱۹۸۷)
جنیفر فلیون (۱۹۹۷-تاکنون)

 

زندگی

سیلوستر گاردنز استالونه در نیویورک سیتی به دنیا آمد. نام پدرش فرانک استالونه و مادرش جکی لابوفیش می باشد. پدر استالونه یک مهاجر سیسیلی است و مادرش آمریکایی می‌باشد ولی یکی از مادربزرگ‌های مادری استالون، اوکراینی‌تبار است. وقتی پانزده ساله بود، هم‌کلاسی‌هایش می‌گفتند در بین بچه‌ها از همه بیشتر احتمال دارد که با صندلی الکتریکی اعدام شود! استالونه در دهه شصت وارد دانشگاه میامی شد و سه سال در آنجا تحصیل کرد ولی پس از مدتی درس را رها و به بازیگری روی آورد.

تقریبا تمام خانواده سیلوستر استالونه هنرمند هستند . برادرش فرانک جونیور استالونه، خواننده و بازیگر می باشد، مادرش بازیگر و فالگیر است و پسر ارشدش که سیج استالونه نام دارد، بازیگر و کارگردان است . سیج در فیلم راکی ۵ در نقش پسر راکی بازی کرده است .

ازدواج

استالون سه بار ازدواج کرده است. همسر اولش ساشاچاک ( از ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۵ ) که یک عکاس بود و در نگارش فیلمنامه راکی، کمک‌های شایانی به استالون کرد. ساشا پس از قبول شدن در تست بازیگری در نقش اول فیلم play it as it lays با مخالفت استالونه رو به رو شد . استالونه به او اجازه خروج از نیویورک را نداد! و بهانه‌اش هم این بود که برای تایپ فیلمنامه‌هایش به او نیاز دارد...!

 

همسر دوم استالونه بریجیت نیلسون ( از ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷ ) نام داشت که یک بازیگر بود . او در فیلم راکی ۴ و سپس کبری با استالونه هم‌بازی بود. این ازدواج همانند ازدواج های دیگر بریجین نیلسون خیلی زود به طلاق منجر شد . ازدواج اول بریجیت با کاسپر ونیرنیگ موزیسین، دانمارکی بود. او پس از جدایی از استالونه نیز با مارک گاستینو فوتبالیست آمریکایی نامزد شد و یک پسر از او دارد. بریجیت پس از آن با سباستین گوپلند ، کارگردان و عکاس که پسرعموی اوراندو بلوم ( یکی از بازیگران سری ارباب حلقه ها و دزدان دریایی کارائیب ) محسوب می شود، زناشویی کرد و در ماه مارس ۲۰۰۵ و در ازدواج پنجم خود با ماتیا دسی، که یک کافه دار بیست و هشت ساله ایتالیایی تبار بود ازدواج کرد. ولی این ازدواج هیچ‌گاه رسمی قلمداد نشد زیرا در آن هنگام او رسما از همسر چهارمش طلاق نگرفته بود.

همسر سوم استالونه جنیفر فلیون ( از ۱۹۹۷ تا کنون ) نام دارد یک مدل می باشد و آمریکایی ایرلندی است . فلیون در چهارده اگوست سال ۱۹۶۸ در شیکاگو به دنیا آمده و مدرک دانشگاهی وی در رشته اقیانوس‌شناسی می‌باشد. او دو خواهر بازیگر به نام‌های جولی فلیون و تریشیا فلیون دارد . استالونه و فلیون در قصر بلنهایم واقع در آکسفورد شایر انگلستان ازدواج نمودند.

 

فرزندان

استالونه پنج فرزند دارد. سیج استالونه و سرجو استالونه از همسر اولش ساشا چاک هستند و در سال‌های ۱۹۷۶ و ۱۹۷۹ به دنیا آمدند. دختران استالونه سوفیا رز - که بیماری قلبی مادرزادی دارد و یک سوراخ در قلب اوست -، سیستین رز و اسکارلت رز از همسر سومش جنیفر فلیون می‌باشند که به ترتیب در سال‌های ۱۹۹۶، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ متولد شدند. استالونه فرزندی از بریجیت نیلسون ندارد .

بازیگری

 

اولین کار سینمایی او بازی در فیلم مهمانی در خانه کیتی نام داشت . سالها بعد، زمانیکه استالون به شهرت رسید، سازندگان این فیلم آن را با نام جدید مرد ایتالیایی - اشاره به نام مستعار کاراکتر راکی بالبوآ در فیلم راکی - روانه بازار کردند.

 

نقش‌های اولیه استالونه بسیار کوتاه و کم اهمیت بودند که از آنها می توان به فیلم موزها ساخته وودی آلن اشاره کرد که استالون در یک پلان در نقش یک جیب بُر ظاهر شده است .

 

راکی

 

استالونه بعد از بازی در چند فیلم ضعیف دیگر، شبی با دیدن مسابقه بوکس محمد علی کلی به فکر نوشتن فیلمنامه راکی افتاد. همان شب شروع به نوشتن فیلمنامه راکی کرد و آن را سه روزه به پایان رساند. استالونه تلاش بسیاری کرد فیلمنامه راکی را بفروشد ولی برای فروش آن شرطی هم داشت . شرط استالون این بود تا خودش نقش اصلی را بازی کند ولی جان آویلدسن (کارگردان) و تهیه‌کننده مایل بودند برای بازیگر نقش راکی از یک هنرپیشه مطرح استفاده کنند . کاندیدای این نقش برت رینولد و یجیمزکان بودند اما استالونه سرانجام موفق شد آنها را متقاعد کند و خودش نقش راکی بالبوآ را بازی کند .

موفقیت بی‌نظیر

سرمایه فیلم ۱ میلیون دلار بود ولی فروش خیره کنندهٔ ۲۱۳ میلیون دلاری آن، استالون را یک شبه به عرش رساند. راکی نه تنها از لحاظ تجاری بلکه از لحاظ هنری یک موفقیت بی‌نظیر بود. راکی در سال ۱۹۷۶ جایزه اسکار بهترین فیلم را کسب کرد.

 

نامزدی جایزه اسکار

 

بعد از اکران فیلم راکی، راجر ایبرت منتقد سرشناس سینمای جهان، استالونه را مارلون براندو ی جدید سینما خواند . استالونه برای این فیلم نامزد جایزه اسکار شد . قسمت های دوم، سوم و چهارم راکی را خود استالون کارگردانی کرد.

 

اوج موفقیت این سری (از لحاظ فروش) قسمت چهارم بود که به فروش فوق العاده ۳۰۰ میلیون دلار دست یافت. اما قسمت پنجم را که جان آویلدسن (کارگردان قسمت نخست) کارگردانی کرد، در گیشه شکست سختی خورد.

 

در سال ۲۰۰۶ استالون قسمت ششم راکی را تحت عنوان راکی بالبوآ کارگردانی کرد که مورد توجه منتقدین قرار گرفت.

 

در میان بهترین قهرمانان فیلم‌های هالیوود نام استالونه در نقش راکی بالبوآ پس از گریگوری پک در نقش آتیسوس فینچ، هریسون فورد در نقش ایندیانا جونز، شان کانری در نقش جیمز باند، همفری بوگارت در نقش ریک بلین، گری کوپر در نقش ویل کین و جودی فاستر، در نقش کلاریس استارلینگ، در مقام هفتم قرار دارد.

 

رمبو

 

او در سال ۱۹۸۰ در فیلم اولین خون نقش جان رمبو را که یک سرباز جنگ ویتنام بود بازی کرد . نقشی که قرار بود در ابتدا استیو مک کوئین آن را بازی کند که با مرگ مک کوئین، این نقش به استالون رسید . این فیلم و دنباله هایش ( به خصوص قسمت دوم ) به موفقیت بی نظیری دست یافتند . رمبو: اولین خون قسمت دوم سیصد میلیون دلار و رمبو ۳ صد و نود میلیون دلار در جهان فروش رفتند . استالونه در سال ۲۰۰۸ قسمت چهارم این سری را تحت عنوان جان رمبو کارگردانی کرد .

کارگردانی

استالونه کارگردانی را با فیلم کوچه بهشت محصول سال ۱۹۷۸ آغاز کرد در حالیکه فیلمنامه‌نویس و بازیگر آن نیز بود. پس از آن فیلم‌های زنده ماندن ( دنباله ای بر فیلم تب شنبه شب )، راکی ۲، راکی ۳، راکی ۴، راکی بالبوآ (راکی ۶)، جان رمبو (رمبو ۴) و یکبار مصرف ها را کارگردانی کرد.

رد پیشنهادهای بزرگ

استالونه پیشنهاد بازی در فیلم های نابودگر و جان سخت را رد کرده است .

سیاره هالیوود

وی به همراه آرنولد شوارزنگر و بروس ویلیس مالک رستورانهای زنجیره ایی سیاره هالیوود هستند.

علایق

استالونه یکی از طرفداران سینمای بالیوود است . او در یک فیلم هندی نیز در سال ۲۰۰۹ به ایفای نقش پرداخت .

از گفته های او

"مردم فکر میکنند من عقل چندانی ندارم، پس چرا تصورشان را بهم بزنم؟!"

فیلمهای مهم

 • بدرود، محبوبم - (۱۹۷۵)
 • مسابقه مرگ در سال ۲۰۰۰ - (۱۹۷۵)
 • راکی* - (۱۹۷۶)
 • مشت* - (۱۹۷۸)
 • راکی ۲ - (۱۹۷۹) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
 • فرار بسوی پیروزی - (۱۹۸۱)
 • راکی ۳ - (۱۹۸۲) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
 • اولین خون* - (۱۹۸۲)
 • رمبو: اولین خون قسمت دوم* - (۱۹۸۵)
 • راکی ۴ - (۱۹۸۵) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
 • کبرا* - (۱۹۸۶)
 • رمبو ۳* - (۱۹۸۸)
 • زندان - (۱۹۸۹)
 • راکی ۵* - (۱۹۹۰)
 • صخره نورد - (۱۹۹۳)
 • تخریب چی - (۱۹۹۳)
 • قاضی درد - (۱۹۹۵)
 • آدمکش‌ها - (۱۹۹۵)
 • روشنایی روز - (۱۹۹۶)
 • شهرک پلیس - (۱۹۹۷)
 • کارتر را بگیرید - (۲۰۰۰)
 • پادزهر - (۲۰۰۲)
 • انتقام آنجلو - (۲۰۰۲)
 • راکی بالبوآ - (۲۰۰۶) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
 • جان رمبو - (۲۰۰۸) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
 • یک‌بارمصرف‌ها - (۲۰۱۰) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
 • یک‌بارمصرف‌ها ۲* - (۲۰۱۲)
 • بسوز هایوود، بسوز - ()

کسب درآمد از اینترنت بدون نیاز به سرمایه وتخصص

در ازای هر کلیک 100 ریال دریافت کنید

هفت راه متفاوت برای کسب درآمد از طریق اینترنت

درآمد ماهیانه 300 هزار تومان از اینترنت فقط با روزی یک ساعت کار

 

افزایش بازدید کنندگان سایت به طرز عجیب

افزایش ترافیک سایت و وبلاگ

کسب در آمد از طریق   دریافت اس ام اس 

با عضویت در این سیستم به ازای دریافت هر اس ام اس تبلیغاتی مبلغی دریافت کنید

برای عضویت و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

/ 0 نظر / 61 بازدید