زندگینامه (بیوگرافی ) خوزه ماریو داوس سانتوس مورینیو فلیکس

پدر خوانده ثروتمند خوزه، رئیس باشگاه بزرگ فوتبال شهر "ستوبال" بود. خوزه از همان دوران کودکی در مدیریت وبرنامه ریزی، استاد بود و برنامه بازی های تیم پدرش را ترتیب می داد.پس از پایان تحصیلات به مدرسه آمادگی جسمانی <لیسبون> رفت ولی مدتی بعد مادرش که از توانایی مدیریت او اطلاع داشت نام او را در مدرسه مدیریت، ثبت نام کرد اما <خوزه> از آن مدرسه خوشش نیامد و دوباره در مدرسه آمادگی جسمانی شرکت کرد و ۵ سال بعد از آنجا مدرک گرفت.مورینیو، دوره مربیگری خود را در اسکاتلند گذراند و سپس به پرتغال برگشت ومربی ورزش یک دبیرستان شد. او مدتی در باشگاه های کوچک و متوسط پرتغال، بازی ودر همان زمان تحصیل نیز می کرد. اما در زمینه بازی، توفیق چندانی نیافت. در دهه ۹۰ مدتی را به مربیگری پرداخت و پس از آن با لقب"ترادیوتور( "مترجم) معروف شد؛ چون مترجم یا مفسر "سر بابی رابسون درباشگاه های "اسپورتینگ" و "پورتو" بود.در سال ۱۹۹۶ به همراه <رابسون> به بارسلونا رفت و همچنان مترجم او بود. پس از رفتن <رابسون> او همچنان در <بارسلونا> ماند و با جانشین هلندی <رابسون> یعنی <لوییس ون گال> کار کرد.مورینیو انسانی بی نهایت بااعتماد به نفس و باشخصیت بود و همین موضوع باعث شد پیشرفت چشمگیری کند. او در کلاس های مربیگری و مدیریت شرکت می کرد و ناگهان همه شنیدند که او مربی تیم دوم <بارسلونا> شده است.رویای او برای سرمربی شدن سرانجام در سال ۲۰۰۰ تحقق یافت و او مربی <بنفیکا> شد ولی با تغییر سرپرستی باشگاه و روی کار آمدن سرپرست جدید، مورینیو درتاریخ ۵ دسامبر ۲۰۰۰ برکنار شد و مربی یک تیم سطح پایین شد.در سال ۲۰۰۲، مورینیو مربی باشگاه "پورتو" شد.
باشگاهی که بسیار ضعیف کارمی کرد، در آن سال و تحت مربیگری <مورینیو> تیم سوم کشور شد و مورینیو قول داد سال آینده آن تیم را تیم اول سازد و خود تشکیل یک تیم قهرمانی بدهد وهمین کار را هم کرد تا جایی که قهرمان جام باشگاه های اروپا شد. قبل ازقبول پیشنهاد چلسی برای عنوان مربیگری آن تیم، مورینیو باشگاه <لیورپول> راکه آن تیم هم خواستار این مربی بود ترجیح داد و گفت: لیورپول تیمی است که علاقه همه را برمی انگیزد ولی من به چلسی علاقه چندانی ندارم چون چلسی یک پروژه جدید با سرمایه گذاری بالاست. فکر می کنم در چلسی اگر یک مربی برنده نشود، <آبراموویچ> فورا او را برکنار می کند. به همین دلیل کار در آنجا یک شغل مطمئن نیست.ولی سرانجام <مورینیو> در ژوئن سال ۲۰۰۴ با حقوق سالانه ۲/۴ میلیون یورو که در سال ۲۰۰۵ به ۲/۵ میلیون یورو افزایش یافت به باشگاه چلسی پیوست و عنوان گران ترین مربی فوتبال را به خود اختصاص داد.روز ۲۰ سپتامبر ۲۰۰۷ و باموافقت دو جانبه، مورینیو باشگاه چلسی را ترک کرد. کمی قبل از ترک مورینیو باشگاه تشکیل جلسه داده و به این نتیجه رسیده بود که وقت آن است که مربی خود را تعویض کند.
این اقدام چلسی خشم هواداران این تیم را برانگیخت.فردای آن روز چلسی اعلام کرد: "اورام گرنت" جایگزین مورینیو شده است. درطول ۴ فصل حضور او در چلسی، او در هیچ یک از بازی های داخلی تیمش شکست نخورد.<خوزه مورینیو> در سال، قراردادی را با تیم <اینترمیلان> منعقد کرده و سمت مربیگری این تیم را بر عهده گرفته است. وی با تفکراتش باعث غلبه بر بارسلونا باعث رسیدن تیمش به فینال لیگ قهرمانان اروپا شد.

منبع هورا اسپرت

کسب درآمد از اینترنت بدون نیاز به سرمایه وتخصص

در ازای هر کلیک 100 ریال دریافت کنید

هفت راه متفاوت برای کسب درآمد از طریق اینترنت

درآمد ماهیانه 300 هزار تومان از اینترنت فقط با روزی یک ساعت کار

 

افزایش بازدید کنندگان سایت به طرز عجیب

افزایش ترافیک سایت و وبلاگ

کسب در آمد از طریق   دریافت اس ام اس 

با عضویت در این سیستم به ازای دریافت هر اس ام اس تبلیغاتی مبلغی دریافت کنید

برای عضویت و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

/ 1 نظر / 12 بازدید
معلم شرکتی

وبلاگ جدید معلمان شرکتی اخراج شده http://moalemanesherkati.blogoak.com/ http://medus.blogfa.com/