رودی فولر (۱۹۶۰ )

فولر پانزده ساله بود که توجه مربی تیم دسته دومی کیکرز اوفن باخ را جلب کرد. اما مادر فولر می خواست که او در کنار فوتبال حتما دوره ی کارآموزی خود را در رشته ی بازرگانی اداری به پایان برساند. چنین نیز شد و فولر در همان تیم باشگاهی، دوره ی کارآموزی خود را همراه با ورزش فوتبال دنبال کرد.
شانزده ساله بود که برای نخستین بار با بازیکنان حرفه ای کیکرز اوفن باخ شروع به تمرین کرد. وی به عنوان بازیکن حرفه ای روی هم ۶۷ بازی برای این تیم انجام داد و ۱۷ گل به ثمر رساند. در سال ۱۹۸۰ به تیم دسته ی اولی مونیخ ۱۸۶۰ پیوست. باشگاه مونیخی برای این انتقال هفتصد هزار مارک به باشگاه اوفن باخ پرداخت و این رقم نشان می داد که فولر در همان زمان بازیکن باارزشی به شمار می رفته است.
تیم مونیخ ۱۸۶۰ در نخستین سال پیوستن رودی فولر به این تیم چهره ی موفقی نداشت و به دسته ی دوم سقوط کرد. با اینکه رودی فولر در نخستین فصل بازی ها در دسته ی دوم ۳۷ گل برای این تیم به ثمر رساند و آقای گل مسابقه های بوندسلیگای دو شد، اما تیم مونیخ نتوانست به لیگ یک راه پیدا کند. از همین رو فولر در سال ۱۹۸۲ به تیم موفق وردربرمن در بوندس لیگا پیوست.
فولر در همان سال به تیم ملی فوتبال آلمان دعوت شد و نخستین بازی ملی خود را در نوامبر سال ۱۹۸۰ در مقابل ایرلند شمالی انجام داد. آلمان در میان شگفتی، آن بازی را با نتیجه ی یک بر صفر واگذار کرد. اما این شکست، آغاز راهی پرافتخار بود. فولر در سال ۱۹۸۶ با تیم ملی فوتبال آلمان به مقام نایب قهرمانی جهان و چهار سال پس از آن در ایتالیا به مقام قهرمانی جهان رسید. وی با همین تیم در سال ۱۹۹۲ نایب قهرمان اروپا شد. رودی فولر در سطح باشگاهی نیز دوره های موفقی داشت. وی در نخستین فصل حضورش در وردر برمن، آقای گل مسابقات بوندس لیگا شد و در همان سال به عنوان بهترین بازیکن آلمان برگزیده شد. وی روی هم ۱۳۷ بازی برای وردربرمن انجام داد و ۹۷ گل برای این تیم به ثمر رساند.
فولر در سال ۱۹۸۷ به تیم رم پیوست و به مدت پنج سال برای این تیم صاحب نام ایتالیایی توپ زد. وی با این تیم یک بار قهرمان جام حذفی فوتبال ایتالیا شد. او ۱۴۲ بازی برای رم انجام داد و ۴۴ گل به نام او ثبت شد.
فولر در سال ۱۹۹۲ به تیم المپیک مارسی فرانسه پیوست و یک سال پس از آن با همین تیم قهرمان باشگاههای اروپا شد.کارنامه فولر در این باشگاه فرانسوی نیز درخشان بود. او در ۵۸ بازی ۲۴ گل وارد دروازه ی حریفان کرد.
فولر در سال ۱۹۹۴ به میهنش بازگشت و این بار در خدمت تیم بایر لورکوزن قرار گرفت. دو سال پایانی فعالیت ورزشی او در این تیم سپری شد و فولر در ۶۲ بازی برای این تیم، ۲۶ بار دروازه ی حریفان را فروریخت.
به موازات آن، رودی فولر ۹۰ بار برای تیم ملی فوتبال آلمان انجام داد و ۴۷ گل برای این تیم به ثمر رساند. وی در سال ۱۹۹۴ کفش هایش را آویخت، اما این به معنای گسستن پیوندهای او با فوتبال نبود. تیم ملی آلمان در سال ۲۰۰۰ در حالی در چارچوب رقابت های جام ملت های اروپا شرکت کرد که مقام قهرمانی اروپا را همراه خود یدک می کشید. اما این تیم با مربیگری اریش ریبک در همان دور مقدماتی در گروه خود آخر شد و از صعود به دور بعدی بازماند. این برای فوتبال آلمان یک فاجعه و آغاز بحرانی جدی بود.
سرانجام پس از کشمکش های فراوان میان مسئولان فوتبال در آلمان، برای تعیین مربی جدید تیم ملی، قرار شد این پست به مدت یک سال در اختیار رودی فولر قرار بگیرد. تیم ملی فوتبال آلمان با مربیگری فولر، توانست بر بحران غلبه کند و در جام جهانی سال ۲۰۰۲ در ژاپن و کره ی جنوبی به دیدار نهایی راه یابد. آلمان آن دیدار را در مقابل تیم ملی برزیل با نتیجه ی دو بر صفر واگذار و به مقام دومی جهان بسنده کرد. این بزرگ ترین افتخار ورزشی رودی فولر در مقام مربیگری بود.
پس از اینکه تیم ملی فوتبال آلمان در مسابقه های جام ملت های اروپا در سال ۲۰۰۴ در رقابت های گروهی ناموفق ماند و حذف شد، رودی فولر از مقام مربیگری این تیم کناره گیری کرد. فولر پس از آن برای مدت بسیار کوتاهی مربی تیم باشگاه رم و بایر لورکوزن بود. او هم اکنون مدیر ورزشی باشگاه بایر لورکوزن است.

کسب درآمد از اینترنت بدون نیاز به سرمایه وتخصص

در ازای هر کلیک 100 ریال دریافت کنید

هفت راه متفاوت برای کسب درآمد از طریق اینترنت

درآمد ماهیانه 300 هزار تومان از اینترنت فقط با روزی یک ساعت کار

 

افزایش بازدید کنندگان سایت به طرز عجیب

افزایش ترافیک سایت و وبلاگ

کسب در آمد از طریق   دریافت اس ام اس 

با عضویت در این سیستم به ازای دریافت هر اس ام اس تبلیغاتی مبلغی دریافت کنید

برای عضویت و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

/ 1 نظر / 89 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۴۸