مقاله وتحقیق
جدیدترین مقالات در مورد علوم مختلف

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

> آموزش برق خودرو

> آموزش مكانيك پژو 405

> راهنمای پرورش زنبور عسل

> آموزش زبان انگليسي در خواب

> آموزش پرورش قارچ

> آموزش ساخت جعبه كادويي

> مجموعه آموزشی پرورش بوقلمون

> آموزش سفره آرايي و ميوه آرايي

> قلم قاری قرآن

> مجموعه آموزشی تعمیرات لپ تاپ

> آموزش شغل پرسود پرورش شترمرغ

کسب درآمد از طریق اینترنت از هفت راه متفاوت بدون نیاز به تجربه وتخصص
نویسنده: امیر - ۱۳٩٠/٩/۱٥

آرسن ونگر در تاریخ ۲۲ اکتبر سال ۱۹۴۹ در استراسبورگ فرانسه به دنیا آمد
آرسن ونگر فوتبال خود را به عنوان مدافع و لیبرو در چند باشگاه کوچک فرانسوی شروع کرد و البته هم زمان با آن در دانشگاه استراسبورک نیز به تحصیل مشغول بود و در سال ۱۹۷۴ موفق به اخذ لیسانس اقتصاد شد.
در سال ۱۹۷۸ فوتبال را به صورت حرفه ای آغاز کرده و قراردادی با باشگاه ریسینگ استراسبورگ امضاء کرد و اولین بازی اش را در مقابل موناکو انجام داد. گرچه استراسبورگ درسال ۱۹۷۹ قهرمان لیگ فوتبال فرانسه شد، اما ونگر چندان شناخته شده نبود. او در آن فصل، تنها در سه بازی (دوبار در لیگ و یک بار در جام یوفا) به میدان رفت و در مجموع دوازده بازی رسمی انجام داد. در سال ۱۹۸۱ مدرک مربیگری گرفت و به عنوان مربی تیم جوانان استراسبورگ منصوب شد.


پس از یک دوره ناموفق در نانسی، دوران مربیگری ونگر دستخوش یک تغییر اساسی شد و وی سکان هدایت تیم موناکو را به دست گرفت. وی بلافاصله با این تیم به موفقیت رسید. در سال ۱۹۸۸ قهرمانی لیگ و در سال ۱۹۹۱ قهرمانی جام حذفی فرانسه را به دست آورد. او توانست بازیکنان بسیار مستعدی مانند گلن هادل و یورگن کلینزمن را به خدمت بگیرد. با این وجود در سال ۱۹۹۴ به دلیل قرار گرفتن در رتبه نهم جدول، از موناکو اخراج شد. ونگر که به خاطر وفاداری به موناکو، پیشنهاد مربیگری در بایرن مونیخ را رد کرده بود، قرادادی ۱۸ ماهه با باشگاه ناگویا گرامپوس ایت از جی لیگ ژاپن به امضاء رسانید.
در ۳۰ سپتامبر سال ۱۹۹۶، تیم فوتبال آرسنال او را به عنوان جانشین بروس ریاچ که اخراج شده بود استخدام کرد. ونگر در انگلیس تقریبا ناشناس بود، با این وجود خیلی زود به موفقیت دست یافت. در دومین سال حضورش در کنار توپچی ها، هم قهرمانی لیگ برتر و هم جام اتحادیه (اولین قهرمانی دوگانه، دومین آن در سال ۲۰۰۲ اتفاق افتاد) را به دست آورد. آرسنال با هدایت ونگر دو بار دیگر در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ قهرمان جام اتحادیه انگلیس شد، و در سال ۲۰۰۴ قهرمانی لیگ را بدون حتی یک باخت، به دست آورد، کاری که بعد از تیم "پرستون نورث اند" در اولین فصل (۸۹/۱۸۸۸)، هیچ تیمی قادر به تکرار آن نبوده است. بایزکنان پرستون در آن زمان لقب "شکست ناپذیران" را گرفتند، تیم ونگر "دست نیافتنی" لقب گرفت. فصل قبل از آن، همه ونگر را مسخره می کردند، چون گفته بود دلش می خواهد آرسنال بتواند بدون شکست، فصل را به پایان برساند. آرسنال در مجموع با هدایت آرسن ونگر، چهار مرتبه قهرمانی در جام اتحادیه و سه بار قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرده و از سال ۱۹۹۸ همواره یکی از بهترین باشگاه های انگلیس بوده است. با این وجود هنوز موفق به قهرمانی در لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا نشده است.
ونگر شهرت دارد که در کشف استعدادها و شکوفا کردن توانایی بازیکنان جوان، بسیار زیرک و باهوش است. او بازیکنانی مانند تیه ری آنری، روبر پیرس و پاتریک ویه را را آورد و از آنها بازیکنانی در سطح جهانی ساخت. به گفته پتر هیل وود، رئیس باشگاه آرسنال، ونگر از زمانی که در این تیم است، سالانه به طور خالص ۴ میلیون تا ۵ میلیون پوند خرج کرده است، رقمی که در مقایسه با هزینه های دیگر باشگاه های لیگ برتر بسیار کم تر است. یک نمونه خوب در این مورد، استخدام نیکلاس آنلکا از پاری سن ژرمن است که ۵۰۰ هزار پوند تمام شد و دو سال بعد به قیمت ۲۲۳۰۰۰۰۰ پوند به رئال مادرید فروخته شد.
ونگر در کنار بازیکنان جدید و تاکتیک، تمرین و تغذیه بازیکنان را هم تغییر داد، به طوری که آنها فرهنگ خوردن و نوشیدن خود را عوض کردند. به علاوه او روی شکل ظاهری ورزشگاه جدید آرسنال به نام ورزشگاه امارات هم تاثیر داشت، و گفته می شود که ونگر به تمام جزئیات، حتی به شکل قاشق های بازیکنان در رستوران توجه می کند. دیوید دین، نماینده رئیس باشگاه، ونگر را مهم ترین مدیر تاریخ باشگاه توصیف کرده و او را کسی میداند که عجایب را به حقیقت تبدیل می کند. و ادامه می دهد که بدون حق پخش تلویزیونی و پول جوایزی که به خصوص از لیگ قهرمانان اروپا، به سبب موفقیت های ونگر نصیب باشگاه شده است، ساختن ورزشگاه جدید غیرمحتمل بوده است.
ونگر که او را پروفسور می نامند، نمایانگر نسل جدیدی از مدیران تحصیل کرده است و به لحاظ عناوینی که کسب کرده، موفق ترین مربی آرسنال می باشد.
به علاوه وی در نزد هواداران آرسنال بی نهایت محبوب است. آنها می دانند که همه موفقیت های سال های اخیر باشگاه را مدیون او هستند و به وفاداری او به باشگاه ارج می نهند.
پس از کنار رفتن رودی فولر از تیم ملی فوتبال آلمان، با ونگر برای احراز این سمت مذاکره شد. در سال ۲۰۰۴ نیز گفتگوهایی با او برای تصدی پست مربیگری تیم ملی فرانسه انجام شد. در سال ۲۰۰۶، خوان میگوئل ویارمیر، در نبرد انتخاباتی ریاست باشگاه رئال مادرید، قول داد که در صورت پیروزی، ونگر را به عنوان سرمربی کهکشانی ها به مادرید خواهد آورد و ادعا کرد که با ونگر بر سر قراردادی چهارساله به توافق رسیده است.
ونگر در سپتامبر سال ۲۰۰۷ قراردادش با آرسنال را تا سال ۲۰۱۱ تمدید کرد. در سال ۲۰۰۸ از سوی مجله معتبر ورزشی فرانس فوتبال، به عنوان برترین مربی سال فرانسه انتخاب شد.
رقابت ونگر با سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد معروف است. اوج این رقابت نیز پس از شکست ۲ بر ۰ آرسنال از منچستر در اولدترافورد بود که دو مربی در تونل ورزشگاه با یکدیگر درگیر شدند.
در اکتبر سال ۲۰۰۵ هم، ونگر درگیر جنگی لفطی با خوزه مورینیو، سرمربی وقت چلسی شد. مورینیو ونگر را به داشتن رفتار غیرحرفه ای با چلسی متهم کرد و حتی او را با القاب زشتی نامیده و اضافه کرد: "او نگران ما است، او همیشه درباره ما حرف می زند. همه چیز برای او فقط چلسی است." و ونگر پاسخ داد که او فقط به سوالات خبرنگاران درباره چلسی جواب داده و از مورینیو خواست که از بی ادبی دست بردارد. حتی ونگر قصد شکایت از مورینیو به فیفا را داشت که بعدا از آن منصرف شد.
آرسن ونگر همیشه مورد انتقاد اکثر مربیان لیگ برتری قرار دارد، چراکه از بازیکنان انگلیسی در ترکیب تیمش، به خصوص در لیگ قهرمانان اروپا کمتر استفاده می کند. ونگر هم در پاسخ می گوید: " وقتی هدایت تیمی را به عهده داری، ارزش ها و کیفیت بازی ها مهم است، نه شناسنامه ها". اما کارشناسان دیگری از جمله سر ترور بروکینگ، یکی از اسطوره های وستهام یونایتد و یکی از مسئولین بلندپایه اتحادیه فوتبال انگلیس از او دفاع می کنند. وی می گوید که اشتباهات بازیکنان انگلیسی در یکی از موفق ترین باشگاه های این کشور، بیشتر به استعداد بازیکنان انگلیسی برمی گردد تا به ونگر.
● به عنوان بازیکن:
▪ قهرمان باشگاه های فرانسه با ریسینگ استراسبورگ: ۱۹۷۹
● به عنوان مربی:
▪ در آرسنال
ـ قهرمان لیگ برتر انگلیس: ۱۹۹۸، ۲۰۰۲، ۲۰۰۴
ـ قهرمان جام اتحادیه انگلیس: ۱۹۹۸، ۲۰۰۲، ۲۰۰۳، ۲۰۰۵
ـ مربی سال فرانسه: ۲۰۰۸
▪ در ناگویا گرامپوس ایت ژاپن
ـ قهرمان سوپرجام جی لیگ: ۱۹۹۶
ـ قهرمان جام امپراتوری: ۱۹۹۶
ـ مدیر سال جی لیگ: ۱۹۹۵
▪ در آ. اس. موناکو
ـ قهرمان جام حذفی فرانسه: ۱۹۹۱
ـ قهرمان باشگاه های فرانسه: ۱۹۸۸
ونگر در سال ۲۰۰۲ لژیون افتخاری، بالاترین نشان فرانسه را دریافت کرد و در سال ۲۰۰۳ به دلیل خدماتش به فوتبال انگلیس، از سوی ملکه مورد تقدیر قرا گرفت.
 
 

 

کسب درآمد از اینترنت بدون نیاز به سرمایه وتخصص

در ازای هر کلیک 100 ریال دریافت کنید

هفت راه متفاوت برای کسب درآمد از طریق اینترنت

درآمد ماهیانه 300 هزار تومان از اینترنت فقط با روزی یک ساعت کار

 

افزایش بازدید کنندگان سایت به طرز عجیب

افزایش ترافیک سایت و وبلاگ

کسب در آمد از طریق   دریافت اس ام اس 

با عضویت در این سیستم به ازای دریافت هر اس ام اس تبلیغاتی مبلغی دریافت کنید

برای عضویت و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :